תל מונד – תל אביב – נתניה – רעננה - באר שבע – חדרה – חיפה - ירושלים

פרוקטולוגיה

סובלים מטחורים? פיסורה? כאב, דימום או גירוד?
טיפול ללא ניתוח בגישה הוליסטית: לבדוק – להבין – להסביר – לטפל

ייעוץ מוכר ע"י כל הביטוחים הרפואים הפרטים ולאומית זהב

הטיפולים מיועדים גם לנשים בהריון

אנא השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

ד"ר אלן לוי הינו גסטרואנטרולוג ורופא פרוקטולוג. ד"ר אלן לוי קיבל את "אות המופת לרופא 2006" בשל פעילותו כרופא גסטרואנטרולוג בירושלים.

ד"ר לוי מטפל במרפאותיו בירושלים ,בתל אביב, בנתניה וברעננה בבעיות גסטרואנטרולוגיות ובתחומי הפרקטולוגיה. כפרוקטולוג בירושלים ד"ר אלן לוי מטפל בבעיות פרוקטולוגיות כגון טחורים ופיסורות אנליות ללא ניתוח.

טיפול בבעיות דחופות בירושלים בלבד – ד"ר לוי מטפל בתחומי גסטרואנטרולוגיה ופרוקטולוגיה בגישה הוליסטית ובשילוב רפואה מונעת ויעוץ תזונתי.

פרוקטולוגיה הינה ענף ברפואה הפנימית והגסטרואונטרולוגית, העוסק בטיפול ובמחלות של מערכת העיכול התחתונה, המעי הגס, החלחולת, פי הטבעת.

הבעיות הקשורות למערכת העיכול התחתונה בהן מטפל פרוקטולוג בירושלים הינן:

גידולים שפירים
גידולים ממאירים – סרטן המעי הגס, סרטן החלחולת
פיסטולות – חיבור לא תקין של אזורי חלחולת
מורסות, אבצסים – באזור פי הטבעת
דלקות וזיהומים של אזור פי הטבעת – ביניהם וירוס הפפילומה

טחורים – טחורים הינם התרחבות של ורידים באזור פי הטבעת,בדומה לדליות ברגלים
פיסורות – סדקים בעור פי הטבעת
אי שליטה על סוגרים
עצירויות, הפרעות התרוקנות
צניחת רקטום – יציאה של קירות החלחולת דרך פי הטבעת

החלק התחתון של המעי הגס, אזור החלחולת ופי הטבעת הינו איזור רגיש ומורכב מבחינה אנטומית, ומצריך מומחיות רפואית מיוחדת. טיפולים בתחום פרוקטולוגיה הינם טיפולים כגון שינויים בהרגלי התזונה ובהרגלים היומיומיים, בדיקות אנדוסקופיות, וטיפולים כירורגיים כולל ניתוחים מסובכים.

אבחון פרקטולוגי מתבצע באמצעות צינוריות המוחדרות דרך פי הטבעת ומאפשרות לפרוקטולוג לזהות את מקור הבעיה הרפואית: אנוסקופיה מאפשרת לראות טחורים.
סיגמואידוסקופיה = קולונוסקופיה קצרה הינו בדגקה עם מכשיר דק עם מצלמה המאפשרת לפרוקטולוג לזהות בעיות בחלחולת, ובחלק מהמעי הגס.

קלונוסקופיה ארוכה, באמצעות מיכשור זעיר משוכלל ארוך יותר מאפשרת בדיקה כל המעי הגס לאבחון מחלות אבל גם לרפואה מונעת לגילוי מוקדם ובעיקר למניעה של גידולים המעי הגס.

ניתוחי פרוקטולוגיה של מערכת העיכול התחתונה הינם כואבים ונעשים רק באופן נדיר לאחר שהשיטות השמרניות הכוללות שינויי תזונה, מריחת משחות, וטיפולים כגון קשירת טחורים או הזרקות אינם יעילים. במקרים קלים מייעצים לטפל באמצעות שינוי הרגלים ותזונה, הימנעות מאכילת מזונות פיקנטיים, ריבוי בשתיה, אכילת מזון עשיר בסיבים, אמבטיות מים חמים. טיפולים בגידולים ממארים,באבצסיםובפיסטולות נעשים באופן כירורגי.

בעיות בחלחולת ובפי הטבעת כגון דימום קל עשויות להעיד על בעיה קלה אך לעתים גם על מחלה ממאירה. לפני כל החלטה סופית על טיפול מומלץ , רופא פרוקטולוג מבצע בדיקות כדי לאבחן את מקור הבעיהואם מדובר בבעיה מסובכת, כדילזהות את מקורה בשלבים מוקדמים,כדי לשפר את סיכוים של החלמה.

ניתוחי טחורים ופיסורות אינם שכיחים, וההחלמה מניתוחים בפי הטבעת הינה ממושכת ומכאיבה, ולכן ניתנים פתרונות כגון דיאטות עתירות סיבים, הזרקה של חומרים הפועלים על פי הטבעת.

רק במקרים נדרים ביותר מתבצעים ניתוחים טחורים ופיסורות.

במקרים בהם יש צורך בניתוח כירורגי נרחב, מתבצעת כריתה של המקום, ובדרך כלל חיבור מחדש של המעי ושל פי הטבעת. ניתוחים בתחום הפרקטולוגי כוללים ניתוחים חיונים להוצאת גידולים.

בכל מקרה אחר מומלץ יעוץ אצל פרוקטולוג כדי לשקול טיפול ללא ניתוח. במקרים מרובים אפשר למנוע ניתוחים מסוג: ניתוחים פי טבעת כגון טחורים או פיסורות. ניתוחים לתיקון שליטה על סוגרים ניתוחים לתיקון צניחה של אברים. ד"ר אלן לוי פרקטולוג בירושלים מטפל ברוב המיקרים ובאמצעות פתרונות שאינם כירורגיים, וגם באמצעות ייעוץ תזונתי.

מרפאות בפריסה ארצית

02-6797317

Call Now Button
נגישות